O nas

Klub Gazety Polskiej w Opolu istnieje od listopada 2008 roku. Tworzą go ludzie o konserwatywnych poglądach, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny. Prezesem Opolskiego Klubu jest Ryszard Szram, a spotkania odbywają się w drugą i czwartą środę miesiąca w lokalu UTW w Opolu, ul. Damrota 6.

Klub w Opolu organizuje otwarte spotkania z ciekawymi ludźmi, podczas których można usłyszeć to czego próżno szukać w publicznej telewizji czy na łamach wiodących dzienników. Chcąc pokazać opolanom inny punkt widzenia na najważniejsze dla naszego kraju sprawy, zorganizowaliśmy spotkania m.in. z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem, dr Sławomirem Cenckiewiczem, byłym szefem ABW Bogdanem Świączkowskim, prof. Janem Żarynem oraz dziennikarzami: Mariuszem Pilisem i Rafałem Ziemkiewiczem. Spotkanie z Mariuszem Pilisem było połączone z projekcją jego filmu pt. List z Polski; filmu o katastrofie smoleńskiej zrealizowanego dla holenderskiej telewizji, a przemilczanego przez polskie wiodące media.

Członkowie Klubu aktywnie wspierają media należące do Strefy Wolnego Słowa. Głównie Gazetę Polską i portal internetowy niezależna.pl. Co miesiąc wychodzą w przestrzeń publiczną naszego miasta „uzbrojeni” w egzemplarze Gazety Polskiej. To publiczne czytanie gazet ma na celu pokazanie mieszkańcom, że istnieje niezależna prasa, która ma odwagę publikować  artykuły o wyprzedaży polskiego majątku, doprowadzaniu do ruiny polskich przedsiębiorstw, o łamaniu swobód obywatelskich i ciągłej manipulacji, której poddawani są Polacy.

Po tragedii z 10.04.2010 roku Kluby Gazety Polskiej podjęły działania, które mają zapobiec próbie wymazania z pamięci narodowej tych najtragiczniejszych wydarzeń w powojennej historii naszego kraju. Każdego 10 dnia miesiąca o godzinie 18:30 z inicjatywy opolskiego Klubu w Katedrze św. Krzyża odprawiana jest w Msza św. w intencji zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii i wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Po Mszy św. ulicami Opola przechodzi Marsz Pamięci o tych, którzy polegli nad Smoleńskiem. Uroczystości kończą się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, gdzie odśpiewany zostaje hymn narodowy i odczytany Apel Klubów Gazety Polskiej. Pod pomnikiem uczestnicy uroczystości śpiewają również pieśń Ojczyzno Ma, którą wielu z nich pamięta jeszcze z okresu stanu wojennego. Historia bywa bardzo przewrotna.

Opolski Klub Gazety Polskiej wspólnie z lokalnymi strukturami PiS zorganizował uroczyste obchody I rocznicy tragedii smoleńskiej. Władze naszego miasta nie uznały za istotnie upamiętnienia tego wydarzenia, choć jeszcze rok wcześniej zamawiały Msze w opolskiej Katedrze. Dzięki zaangażowaniu członków Klubu i przedstawicieli PiS-u mieszkańcy naszego miasta 10.04.2011 roku mogli zobaczyć projekcję filmu „Mgła”, którego wydawcą jest Gazeta Polska, wypuścić w niebo białe i czerwone balony z przyczepionymi karteczkami z nazwiskami ofiar katastrofy – las smoleński – symbol pamięci o tych, którzy polegli. Jak co miesiąc o godzinie 18:30 uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. w intencji wszystkich ofiar, po której na opolskim rynku odbył się Apel Pamięci i wspólne zapalenia 1000 zniczy. Liczny udział mieszkańców naszego miasta w uroczystościach rocznicowych wyraźnie pokazuje, że o tragedii nad Smoleńskiem nie sposób zapomnieć.

Członkowie Klubu, jako jedyni w naszym mieście, zareagowali na ustalenia berlińskiego „okrągłego stołu” w sprawie Polaków mieszkających w Niemczech. Podczas pikiety pod Konsulatem Niemiec w Opolu zaprotestowali przeciwko dysproporcjom w traktowaniu Polaków w Niemczech i Niemców w Polsce. Domagali się równych praw i przywilejów. W reakcji na narastający na Śląsku, a ciągle bagatelizowany, problem związany z działalnością Ruchu Autonomii Śląska, na zaproszenie Klubu gościła w Opolu senator Dorota Arciszewska – Mielewczyk, która podkreślała, że należy odróżnić Ślązaków od członów RAŚ-a. Ci ostatni, dążąc do autonomii Śląska, faktycznie dążą do rozbicia Polski.

Klub opolski aktywnie włącza się w ogólnopolskie akcje prowadzone przez prawicowe i patriotyczne organizacje. Zbiera podpisy pod petycjami m.in. w sprawach: powrotu rodaków do ojczyzny, przeciwko prywatyzacji lasów państwowych, w obronie Polskiego Lotosu. Członkowie Klubu uczestniczą w uroczystościach patriotycznych m.in. 01.03 w dniu Żołnierzy Wyklętych, 11.11.w uroczystościach Święta Niepodległości. Angażują się również w inicjatywy podejmowane przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości, uczestniczą w obchodach rocznicy 17 września, czy budowaniu flagi narodowej 2 maja.

Członkowie klubu angażują się w akcje społeczne m.in. w organizowaną przez Stowarzyszenie Odra – Niemen z Wrocławia pomoc dla żołnierzy AK mieszkających na Białorusi, wspierają również maluchy z Domu Samotnej Matki w Opolu – Grudzicach.

Spotkania Klubu odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w lokalu UTW przy ul. Damrota 6. Wszystkich Państwa, dla których dobro naszej Ojczyzny nie jest obojętne serdecznie zapraszamy do włączenia się w prace Klubu.

1 Komentarz do O nas

Komentowanie jest wyłączone.