List Prezesa Klubu Gazety Polskiej w Opolu do dyrekcji kina Helios

List Prezesa Klubu Gazety Polskiej w Opolu do dyrekcji kina Helios:

W ponad 50 kinach w Polsce http://pierwszaofiarawojny.pl/lista-kin/ od dnia 27 kwietnia 2012r. rozpoczęto projekcję filmu pt. „5 dni wojny” o rosyjskiej agresji na Gruzję w 2008 roku [grają w nim m.in.Val Kilmer i Andy Garcia]. Na liście tej niestety nie ma opolskiego kina, a na pytanie wielu osób, które chciałyby go obejrzeć, czy będzie wyświetlany, przedstawiciele „Heliosa” w Opolu odpowiadają jednoznacznie: „ten film się u nas nie pojawi” (p. Joanna Domagała, kierownik kina), lub „niestety w naszym kinie w Opolu nie będzie ten film wyświetlany” (p. Maria Król).

Film „5 dni wojny” na pewno nie jest filmem niszowym, zainteresowanie nim jest duże i z pewnością wielu mieszkańców Opolszczyzny chciałoby go obejrzeć tu w Opolu, a nie np. we Wrocławiu czy Katowicach. Czy podjęcie takiej decyzji podyktowane zostało jakimiś względami pozamerytorycznymi , lub innymi ? Czy w ten sposób musimy się domagać tego, co w innych kinach jest oczywiste?

Mając na uwadze powyższe fakty prosimy o zmianę dotychczasowego stanowiska w sprawie projekcji filmu „5 dni wojny” w Opolu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*